Wakacje na domowo- kreatywne cięcie, rysowanie i gięcie ;)

IMG_5287Ostatnio walczyłyśmy z chorobą i domową nudą poprzez muffinki i gry planszowe (zajrzyjcie tutaj!), ale żeby nie było, że tylko jadłyśmy słodkości i siedziałyśmy na kanapie rzucając kostką, podsyłam kilka sprawdzonych pomysłów na prace plastyczne 😉 Wyklejanie, cięcie, malowanie i rysowanie to nie tylko sposób na nudę, ale też rozwijanie wyobraźni, kreatywności, inwencji twórczej oraz doskonalenie sprawności manualnej dziecka. Pamiętajcie- nie tylko szlaczki, ćwiczenia w książkach i karty pracy przygotowują dzieciaki do nauki pisania, ale właśnie takie swobodne wycinanki, wylepianki i rysowanki. Ważne, żeby nie dyktować dzieciakom w jaki sposób mają tworzyć swoje prace. To one tutaj decydują i nawet jeśli będzie przyklejone krzywo, trawa nie będzie  zielona tylko fioletowa, a ryba wyglądać mało rybio to nie krytykujcie, nie wtrącajcie się i wyluzujcie- to nie egzamin do ASP tylko wspólna zabawa 🙂 Trening czyni mistrza, więc zachęcajcie dzieciaki do wspólnego tworzenia nie tylko w czasie chorowania.

Zapał twórczy u Emi był wielki, toteż co dzień powstawały nowe dzieła. A jako że mamy lato poszłyśmy w tematykę morską 😉 I tak pierwszego dnia powstał morski krajobraz z rybami, glonami i meduzą. Najpierw malowałyśmy morskie tło farbkami akwarelowymi,  a potem nakleiłyśmy na nie glony i ryby wycięte z gazetek reklamowych (łatwo dostępne i darmowe) i ozdobione papierem kolorowym. Do meduzy wykorzystałyśmy kawałek foliówki- efekt 3D jak marzenie. Emila dodała jeszcze kilka autorskich kresek kredkami i podwodne głębiny gotowe 🙂

blogowo wakacyjnie foto1Jest morze- musi być i statek 🙂 Jeśli nie wiecie jak złożyć łódkę z origami zapraszam tutaj. Po złożeniu łódki pozostaje tylko uruchomić fantazję, nadać jej nazwę i ozdobić według własnego pomysłu.

IMG_5247Ktoś tym podwodnym światem zarządzać musi, więc Panie i Panowie- niech żyje Królowa! 🙂

IMG_5287Patent niezwykle prosty- korona wycięta z papieru, ozdobiona naklejkami i pokolorowana, a potem dumnie noszona, oczywiście 🙂

IMG_5264A w nagrodę za ciężką pracę czeko-awokada z letnimi owocami na deser (tutaj przepis) i domowe kino minionkowe- do prawdziwego niestety iść nie mogłyśmy.

blog, lodki, krona, czekoawoJak widać nawet przymusowy areszt domowy nie musi oznaczać nudy i bezmyślnego gapienia się w telewizor. Mam nadzieję, że u Was jest równie kreatywnie, a jeśli nie to znaleźliście tutaj garść inspiracji i motywację do działania 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

1 thought on “Wakacje na domowo- kreatywne cięcie, rysowanie i gięcie ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *