Świetne święta z humorem – a raczej z Hanią Humorek!

IMG_7159Hania Humorek to główna bohaterka książek dla dzieciaków autorstwa Megan McDonald, która podbiła serca małych czytelników. Wraz z młodszym bratem, zwanym Smrodkiem lub Smrodzisławem, Hania przygotowuje się na nadejście Świąt Bożego Narodzenia.

Główna bohaterka przygotowuje właśnie bardzo dłuuugą listę WP- Wymarzonych Prezentów (na tyle długą, że musi pisać ją na papierze toaletowym). Tymczasem Smrodek swoją listę życzeń ma od dawna sprecyzowana i gotową w głowie, a jedynym punktem na niej jest śnieg! Ale w Wirginii, gdzie mieszka rodzeństwo, śnieg nie padał od ponad stu lat. Czy tajemniczy nowy listonosz, Jacek Mróz, może pomóc chłopcu w spełnieniu jego marzenia?

W opowieści o Hani i Smrodku autorka pokazuje relacje między rodzeństwem – pełno tam drwin, wzajemnego dogryzania, komentarzy, ale też wzajemnej troski i tego, że mimo wszystko jesteśmy razem i zależy nam na sobie. Czyli jest tak, jak to często zdarza się w prawdziwym życiu – brat z siostrą kłócą, się, droczą, drą między sobą koty, ale jak przychodzi co do czego, to jedno za drugim staje murem 🙂

IMG_7164

Książka podzielona jest na niewielkie rozdziały, a czcionka jest na tyle duża, że początkujący czytelnicy z pewnością poradzą sobie z samodzielnym czytaniem. Lektura będzie zapewne wymagała kilku wyjaśnień, bo akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, a więc zupełnie innych realiach niż nasze, ale to tylko może poszerzyć horyzonty i wzbogacić wiedzę dzieciaków. To także pokaże im, że choć na całym świecie obchodzone jest Boże Narodzenie, to nie wszędzie tradycje i zwyczaje świąteczne są takie same. W fabule przemycono także interesujące informacje na temat płatków śniegu – w sam raz na wprowadzenie zimowej atmosfery 😉

Czy Smrodek w końcu doczeka się swojego upragnionego śniegu? Czy Hania okaże się dobrą siostrą? Kim naprawdę jest listonosz Jacek Mróz? Przekonajcie się sami czytając książkę „Hania Humorek i Smrodek. Świetne święta” Wydawnictwa Egmont.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *