Minionkowe szaleństwo z łamigłówkami i wyszukiwankami

IMG_1910Minionki wróciły! I bardzo dobrze, bo z pewnością ucieszy to większość dzieciaków (i całkiem sporą liczbę dorosłych 😉 ).  Jeśli jesteście fanami tych żółtych stworków, to powinno zainteresować Was coś więcej niż tylko film w kinach – Wydawnictwo Egmont przygotowało bowiem kilka minionkowych pozycji z łamigłówkami, zadaniami i wyszukiwankami!

„Księga łamigłówek” to pozycja dla rozgarniętych już przedszkolaków i dzieci szkolnych, które bez problemu poradzą sobie z rysowaniem, kolorowaniem, wyszukiwaniem różnic i podobieństw, liczeniem, czy odnajdywaniem drogi w labiryncie. Na trzydziestu stronach książeczki znajdziemy różnorodne zadania, które rozwijają koncentrację dziecka, skupienie, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość, percepcję wzrokową i małą motorykę. Jest tez pole do popisu dla wyobraźni i okazja do wykazania się inwencją twórczą i kreatywnością!

IMG_1915IMG_1912Poza tymi pedagogicznymi zaletami otrzymujemy kolorową, ładnie wydaną książeczkę z ulubionymi bohaterami filmowymi dzieciaków. Rozwiązywanie minionkowych zadań sprawi im z pewnością wiele radości. Dodatkowym bonusem jest zawieszka z jednorożcem, którą dzieci mogą samodzielnie (lub z pomocą rodziców) złożyć, pokolorować i zawiesić w pokoju.

„Gru, Dru i Minionki. Szukaj i znajdź” to nieco inna pozycja – tutaj nastawiamy się na wyszukiwanie szczegółów, a więc ćwiczymy spostrzegawczość i percepcję wzrokową. Książeczka zawiera dziesięć plansz, obok których znajdują się przedmioty do odnalezienia na rysunku. Choć może to wydawać się prostym i banalnym zadaniem, nie raz przysparza trudności i wymaga ogromnego skupienia i bystrego oka!

IMG_1917Ilustracje są żywe, kolorowe, zachęcające – wyglądają niczym kadry z filmu. Strony książeczki i okładka są solidne i trwałe, co czyni tę pozycję wprost stworzoną do podróży – maluchom nie zagrozi nuda i zniecierpliwienie 😉 Jeśli odnajdziemy już wszystkie zadane nam przedmioty, możemy poprosić dziecko o wyszukanie podanych przez nas szczegółów lub pobawić się w opisywanie obrazków – to będzie fantastyczne ćwiczenie językowe i okazja do doskonalenia wypowiedzi! Polecam serdecznie na wakacje i nie tylko 😉

IMG_1918

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *