„Basia i zwierzaki” czyli świąteczne zamieszanie ze zwierzyńcem w tle

IMG_7152Święta to wyjątkowy, radosny i baaaardzo pracowity czas- przygotowania wymagają niemałego wysiłku. Co jednak, jeśli nic nie idzie zgodnie z planem, buraki zamiast w barszczu lądują na ścianie, a zamiast lepienia pierogów jest wycinanie zwierzaków? Witajcie na świętach u Basi – może nie są perfekcyjne, ale są dokładnie takie, jakie być powinny!

Mama Basi od rana w kuchni przygotowuje świąteczne przysmaki, krząta się, gotuje. Basia  bardzo chciała jej pomóc, ale buraczki tak fajnie pryskały, a ściany pięknie wyglądały w nowym kolorze czerwonym… Zrobiło się trochę nerwowo, na szczęście mama Basi jest bardzo mądra i wie, że od świątecznych przygotowań ważniejsze jest bycie razem i miło spędzony czas. Na wspólne wycinanie zwierzaków zawsze jest dobra pora!

Najnowsza książka o Basi urzeka niezwykłym ciepłem i bardzo cennym przekazem – nie liczy się to jak będzie wyglądać choinka, jakie potrawy znajdą się na stole, czy mieszkanie będzie wysprzątane na błysk i wszystko uda się perfekcyjnie. Najważniejsze jest to, by być razem, cieszyć się ze wspólnych chwil i czerpać radość z rodzinnej atmosfery.

„Basia i zwierzaki” to coś znacznie więcej niż kolejna opowieść o psotnej Basi i jej rodzinie, bowiem książka zawiera zestaw kreatywny, dzięki któremu dzieciaki mogą poczuć się trochę jak bohaterka powieści i bawić w to, o czym przed chwilą czytały. Zestaw zawiera 16 plansz do kreatywnej zabawy – zwierzaki do złożenia, drzewa i zagrodę oraz naklejki do ozdoby. To świetny pomysł na prezent dla najmłodszych – takie 2 w 1, i książka, i coś plastycznego, dzięki którym można zostać nieco dłużej w literackim świecie Basi. Polecam – moim przedszkolakom książka bardzo przypadła do gustu 🙂

IMG_7154

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *